به گفته خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ صدها هزار نفر از عاشقان اهل بیت(ع) و ولایت خود را به نجف رساندند تا امروز در کنار  بارگاه مطهر علوی در مراسم عید غدیر شرکت کنند.

امروز(یکشنبه نوزدهم شهریور ماه)  سراسر شهر نجف و حرم مطهر علوی غرق در شادی و سرور است و صدها هزار نفر از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت خود را به نجف اشرف رسانده‌اند و در روز عید غدیر مشغول شادمانی و پایکوبی هستند.

مردم شهر نجف از روزهای گذشته با برپایی موکبهایی خیابانی به پیشواز عید سعید غدیر رفته‌اند و تمامی سر در خانه‌ها و محله‌ها را آذین بسته‌اند؛ عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به پخش شربت و شیرینی مبادرت می‌کنند.

ورودیهای حرم مطهر و داخل حیاط حرم و حتی مقابل ایوان طلا نیز با ریسه های رنگی، پرچمها و پارچه نوشته‌هایی بزرگ و زیبا مزین شده است.

مراسمهای مولودی خوانی، خواندن خطبه غدیر و شعر خوانی در مناقب مولای متقیان امیرالمومنین نیز بخشهایی از مراسم جشن عید غدیر بوده که از شبهای گذشته آغاز شده و تا ساعتی دیگر هم ادامه دارد.

ایرانیان نیز در این ایام عشق و ارادت خود را به حضرت علی(ع) نشان داده و با پخش شیرینی و شکلات خود را در این جشن زیبا سهیم می‌کنند.

همچنین در روزهای گذشته صحن و سرای بارگاه مطهر علوی با هزاران شاخه گل زیبا تزیین شده که ۲۰ هزار از این شاخه گلها را متبرعین ایرانی اهدا کرده‌اند.

این روزها حرم مطهر علوی و شهر نجف اشرف حال و هوای زیبایی دارد و تمامی شهر، ساکنان و زائران غرق در نور و شادی هستند.

پایان مطلب/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما