تجویز عینک توسط اپتومتریست ها تحت پوشش بیمه نیستبه گفته گروه جامعه خبرنامه کهنوشیها،شهرزاد نکونام در آستانه برگزاری هفتمین سمینار جامعه اپتومتری ایران، اظهارداشت: هدف این سمینار، ارتقاء سطح علمی دانشجویان و دانش آموختگان رشته اپتومتری با ارائه روش‌های علمی و تخصصی تجویزعینک در بیماران مختلف و بازآموزی تجویز‌های تخصصی با استفاده از فن آوری‌های روز دنیا است.

وی با اشاره به اینکه این سمینار دارای ۱۰ امتیاز بازآموزی آموزش مداوم است، افزود: بحث و تبادل نظر در گایدلاین‌های تجویز (راهنما‌های بالینی تجویز) با ارائه پنل‌های معرفی بیمار (کیس ریپورت) در عیوب انکساری مختلف چشم شامل نزدیک بینی، دوربینی، آستیگماتیسم، پیرچشمی، مشکلات تطابقی و موارد خاص از محور‌های این سمینار است.

دبیر اجرایی هفتمین سمینار جامعه اپتومتری ایران افزود: علاوه بر موضوع تجویز که در سالن اصلی جریان دارد، آموزش‌های علمی و عملی ویژه‌ای نیز در کارگا‌های جنبی سمینار انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: از جمله موارد مورد اشاره در این کارگاه‌ها فیت عینک، تراش عدسی، ساخت و تعمیر عینک، مارکتینگ لنز‌های تماسی نرم و سخت، محلول‌ها و دارو‌های مرتبط با لنز، فارماکولوژی در اپتومتری، طبقه بندی و کاربرد بالینی دارو‌های چشمی، پریمتری و استراتژی‌های آن، نسخه نویسی و نسخه خوانی درخواست‌های میدان بینایی است.

نکونام، شعار هفتمین سمینار جامعه اپتومتری را «نهایت رضایتمندی، با دقیق‌ترین تجویز» و «اپتومتری، تخصصی‌ترین تجویز و ساخت عینک طبی» عنوان کرد و گفت: اپتومتریست‌ها در طول دوره تحصیل خود با نحوه معاینه کامل چشم آشنا می‌شوند و پس از اتمام تحصیل و دریافت شماره نظام پزشکی می‌توانند مستقلا کار حرفه‌ای خود را آغاز کنند؛ لذا مرجع مطمئنی برای حفظ سلامت بینایی و رفع نیاز‌های جامعه در این زمینه هستند.

عضو جامعه اپتومتری ایران خاطرنشان کرد: تجویز، انتخاب و ساخت یک عینک طبی، تخصصی‌ترین کار اپتومتری است که نیازمندان به این خدمات برای حفظ سلامت خود و جامعه باید به مراکز قانونی و مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مراجعه کنند.

نکونام خاطر نشان کرد: با توجه به نیاز مبرم جامعه به خدمات تجویز عینک طبی که در تخصص اپتومتریست هاست، متاسفانه این امر تحت پوشش بیمه نیست و عموم مردم به این دلیل دچار مشکل می‌شوند که از مسئولین وزارت بهداشت تقاضای برطرف شدن این معضل را داریم.

پایان مطلب/ 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما